Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete si vydělat? Staňte se pěstounem!

17. 01. 2014 11:32:52
Tak to už dávno chodí v cizině a naše krásná země k tomu pomalu směřuje. Pěstounů je málo a nároky se budou snižovat. Vezmete si nějaký děcko, dostanete zaplaceno a nemusíte se žinýrovat. Aneb dětský domov nemusí být nutně největší zlo...

Profesionálních pěstounů je zoufale málo a je jich potřeba víc. Jenže ne v celé zemi, v některých krajích je víc opuštěných nebo potřebných dětí. Bude se tedy verbovat mezi nezaměstnanými, sníží se nároky na pěstouny? Bude se opravdu verbovat mezi nezaměstnanými?

V dětském domově vyrůstají děti, které jsou nechtěné, které nejsou v rodině, mají vychovatelky místo rodičů a jsou pořád v jednom domově, mají spoustu dětí okolo sebe. V dětském domově dochází k šikaně, vychovatelky to berou jenom jako práci, děti nepoznají lidský cit. Jenom málokdy je někdo adoptuje, ostatně většina rodičů chce miminka a ne starší děti a navíc většina dětí je "romského" původu, ty nikdo nechce. Vychovatelky jsou většinou apatické, brutální, trestají krutě děti, na kterým jim nezáleží. Sexuální nebo fyzické zneužívání se nevylučuje. Je zázrak, že ze spousty z takových dětí, které projdou tímto systémem, vyrostou relativně normální lidi s rodinou.

U pěstounů se dětem dostane lásky a péče, o jaké se jim v DD ani nesnilo. Pěstouni si berou děti z lásky, chtějí jim poskytnout přestupní stanici, než budou vráceny do náruče rodičů, kteří se o ně nemohou momentálně starat, nebo budou adoptovány. Pěstouni jim zajistí krásný domov a zajistí jim, aby se naučily příjímat lásku, dávat lásku a věřit v dobré dětství.

V dětském domově jsou vychovatelky-pracovnice, kterým na dětech záleží. Vybraly si tuto práci, protože mají děti rády, chtěly něco změnit ve společnosti, chtěly být onen příslovný rozdíl, který děti změní. Tyto vychovatelky dávají dětem péči a učí je citům. Nejsou jenom v práci. Dělají maximum. Děti na ně vzpomínají s láskou ještě x let po té, co opustily děcák.

Pěstouni si berou děti pro peníze. Starší dítě může posloužit coby otloukánek, udělá extra domácí práci a pěstoun dostane zaplaceno. Je to samozřejmě práce, není to adopce, je to dočasné, tak proč si to neužít. Sexuální a fyzické zneužívání může být běžná věc.

Profesionálních pěstounů je zoufale málo a je jich potřeba víc. Jenže ne v celé zemi, v některých krajích je víc opuštěných nebo potřebných dětí. Bude se tedy verbovat mezi nezaměstnanými, sníží se nároky na pěstouny? Tím, že se bude verbovat mezi nezaměstnanými, se dává jasně najevo, že pěstounství je opravdu práce. A lidé mají občas ve zvyku práci flákat. Krev není voda a voda není krev.

Nic není černobílé.

O škodách, které napáchaly svobodné staré pěstounky, které si pěstounstvím léčí mnohé komplexy, by se daly psát romány. Je zázrak, že ze spousty z takových dětí, které projdou tímto systémem, vyrostou relativně normální lidi s rodinou.

U miminek, které se ocitnou u pěstounů si řeknete, že je to krásné, že se o ně někdo stará, kdo je připraví na adopci...skutečně? U starších dětí si uvědomujete víc, že není dobré, aby putovaly často z rodiny do rodiny. Není nakonec lepší, aby byly ve stejném DD na jednom místě, které znají?

Matka narkomanka, která se o děti nemůže starat - její děti se dostanou do pěstounské péče. I v ideální situaci, kdy to pěstouni dělají z lásky a ne pro peníze - je to dobrá věc? Dítě pozná milující lidi a pak je vráceno matce, která byla na odvykací kůře. Jenže idylka dlouho netrvá a matka je zase na drogách. Dítě putuje jinam, do jiné pěstounské rodiny. Starší dítě se bouří. Jistě, pěstouni jsou hodní lidé, kteří to dělají z lásky... jenže život není ideální pohádka a motivy pěstounů se liší. Proč musí děti putovat sem a tam? Druhá šance pro neschopné rodiče by měla být opravdu vážena opatrně.

Rodiče matka nezaměstnaná, otec alkoholik, týrající otec. Děti putují do pěstounské péče. Matka se rozvede, ale nemůže se starat o děti, je na léčení, protože se zhroutila. Matka dostane po "vyléčení" děti znovu. Otec nemá šanci. Matka se hroutí znovu, nezvládá běžný život, zanedbává děti. Děti se opět ocitají v sociální péči. Kam s nimi? Znovu k novým pěstounům? Znovu si zvykat na jiné prostředí?

Dětský domov - adopce. Dětský domov - pěstoun - domov - pěstoun - domov. Dětský domov - pěstoun - adopce. Dětský domov - pěstoun - domov - pěstoun - adopce.

Neměla by se vláda zajímat o to, aby těch "přestupních" stanic pro děti bylo co nejméně? Vše komunistické se ruší, ale ne vše komunistické je nutně špatné.

Důvěřuj, ale prověřuj, ač z komunistické éry, je to stále aktuální.

Dětské domovy musí být zrušeny, nařizují tamtamy EU. Dětské domovy nemají existovat. Nic není černobílé a než vláda vydá na rychlo nemastné, neslané zákony o pěstounství a sníží nároky na pěstouny, měla by se zamyslet nad systémem adopcí, zlepšit proces adopcí. Opravdu chce nabízet péči o děti coby další džob na pracáku? Jakou motivaci asi bude mít nezaměstnaný?

Pěstouni by měli být manželé, ne svobodné, rozvedené, neurotické paničky trpící falešnou březostí, které si pořizují děti místo psů a koček. Když dáváte děti napospas svobodným ženským, dali byste děti svobodným mužům? Homosexuálům? Lesbičkám? Pěstouni by neměli nikdy být motivováni penězi a měli by si uvědomovat pro a proti. Pěstounů by mělo být málo, adoptivních rodičů hodně. Vláda by si měla zjistit, jak to v cizině dopadá s pěstounskými dětmi, než bude slepě poslouchat EU...

Nic není černobílé...

Autor: Milada Součková | pátek 17.1.2014 11:32 | karma článku: 23.82 | přečteno: 2891x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Stanislav Jahoda

Babiš není ani Trump, ani Orbán: hraje za sebe a je na straně EU a Sorose

Na iDnes vyšel článek o tom, že si Američané ohledně našich voleb kladou otázku, zda Babiš je český Trump a vydá se cestou Orbána. Babiš není ani jedno – není patriot a hraje pouze za sebe.

18.10.2017 v 15:00 | Karma článku: 19.14 | Přečteno: 297 |

Jan Pražák

Vašek aneb smutný konec jednoho domácího porodu

„Podruhý už mě do porodnice nikdo nedostane,“ svěřila se Stáňa své kamarádce Martě po potvrzení dalšího těhotenství. „Doma budu mít klid a vyhnu se těm problémům, který jsem měla po narození Lukáška.“

18.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 19.14 | Přečteno: 682 | Diskuse

David Gruber

Oslavy 120 let Matičního gymnázia Ostrava pohledem účastníka

Ano, pravda, je to text především pro současné a bývalé studenty tohoto ctihodného ústavu. Ale i jiní si mohou přijít na své; pokud si chtějí něco přečíst o užaslém Ladislavu Špačkovi nebo o Ivanu Lendlovi plném citů a emocí...

18.10.2017 v 13:49 | Karma článku: 7.11 | Přečteno: 161 | Diskuse

Jan Klar

Když už nevěra, tak pořádná

Kolik je na světě starých kyselých „panen“? Když Eva ještě vyučovala ve škole, její kolegyně jí občas připomínaly klevetnice na tržišti. Hlídaly se navzájem, aby se náhodou neošidily.

18.10.2017 v 13:11 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 618 | Diskuse

Jiří Turner

Nápravník islámských bubáků II.

Co je to basmala? Jak to bylo s knihou Bez dcerky neodejdu? Je bičování jen trest? Bilal Philips – poturčenec horší Turka. Odkud kam sahá Blízký východ? Boko Haram. Burky a burkiny. Jak chápe Korán cizoložství? Komu sluší čádor?

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 8.85 | Přečteno: 814 | Diskuse
Počet článků 20 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3639
Žena obecná


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.