Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pesimistka7

Milá paní Hurtová,

tento (a následující) článek vznikl proto, že P.C., se začal navážet do mámy s úplné rodiny, navíc hloupým způsobem. Ve stejném duchu patlá i své blogy, sebereflexi má na nule, ego na maximu. Diskuse zavřel, aby jeho výplody "neutrpěly kritiku" ale chodí na cizí a "ukájí" se tam. Považuje se za pronásledovaného "skoromučedníka", chyba je vždy "na druhé straně, odpůrce si ale vyrábí sám, militantností, přístupem i snahou "dělat, že nebyl pochopen" apod. Zde konkrétně hnusně urazí paní Chvílovou a o pár reakcí níž napíše, že to nebylo myšleno na ní...je to normální? 

A co vlastně říkáte na jeho blog o uneseném miminku?

Kdyby v podobném duchu vystupovala žena, také bych s ní nesouhlasila, také by mi připadala "nemocná, ujetá, zahořklá, frustrovaná". Žádná taková ale blogy nepíše.

Ono to totiž NENÍ o tom, že by odpůrci "stylu" P.C. (a podobně "perlícím") byly proti všem otcům, kterým matka znemožňuje vídat děti a mysleli si, že některé matky nemohou být mstivé porvory.

+8/−1
14.7.2012 8:33

p_c

Re: Milá paní Hurtová,

Mnoho žen je slušných a nejsou mstivé potvory. Sám jich znám víc, než dost. Ale o těch nepíšu. Upozorňuji na Ty potvory, co si pletou děti s majetkem

0/0
14.7.2012 13:16

pesimistka7

Vy přece ani nevíte komu

co píšete...lžete, překrucujete, nesmyslně plácáte dohromady nesouvisející atp. (viz mnoho Vašich blogů a diskuse - od nedávna výhradně pod cizími blogy). 

Těžko říct, zda jste spíše psychopat, nebo deprivant.

+6/−1
14.7.2012 17:41

Pesan Pavel

Re: Vy přece ani nevíte komu

je to nejspíše deprimovaný psychopat :-))))

+2/−1
17.7.2012 12:09

polárnice

Re: Milá paní Hurtová,

Opravdu užíváte pěkná jména pro ženy, tak hovoříte i před synem? Jistě bude lehce vytvářet citové vztahy k druhému pohlaví.Rv Doufejme jen, že maminku nazýváte maminkou nebo aspoň mamkou.

+3/−1
14.7.2012 21:51

pesimistka7

Paní Hurtová,

dle očekávání nezareagovala, její účelově "přeslazený" blog s výčtem jen toho krásného, jak to má dle mého drtivá většina matek, když oseká únavu a individuální problémy běžného života, jako rekci neberu.

Tím méně nejspíš zreaguje na to, co si myslí o blogu pana Cihláře o uneseném miminku, že...

+2/−1
16.7.2012 8:51

Pesan Pavel

Já prostě tuto Cihlářovu větu musel dát nahoru :-))))))

"A taky jsem napsal, že bych takovej život nechctěl, protože dokud jsem mladej, chci mít apson párkrát za týden sex. S partnerem, nikoliv robertkem." 

p_c včera 8:32

+7/−1
13.7.2012 23:40

Vlasta Hurtová

Něco pro P.P. k zamyšlení:

v zásadě...škoda, že maminka nenaučila slušnému chování vás.

macecha_marie včera 20:43

0/0
14.7.2012 8:27

astrudina

Re: Něco pro P.P. k zamyšlení:

ale on to tu pan Cihlář napsal, nebo ne? Takže co je neslušné chování? Ocitovat to? To může být třebas trochu nudné, třebas to tolik lidi nezajímá, ale neslušné?

Vy máte, Vlahu, nějaké zvláštní normy pro slušné a neslušné chování. Střídavkáři, pan Cihlář, Hodina, nás mohou urážet, často i hrubě, a to je vše podle vás v pořádku; zatímco po diskutérech s jinými názory jdete jako nějaká mravnostní policie? ;-D

+4/−1
15.7.2012 18:38

polárnice

Paní Chvílová,

Váš vztah, dítě, práci a spokojenost, by vám mohlo spousta lidí závidět. Těšení se na partnera po týdnu..co si budem vyprávět. Nenechte se otrávit nějakými vyšinutci, kteří chtějí srovnávat osamělého střídávkáře, který je sám týden s dítětem - bez partnera a pak týden úplně sám - opět bez partnera. Oproti tomu stojí vaše spokojenost, dítě, přítel. Vidíte tu rovnici, stejně jako ostatní normálně smýšlející lidé, takže je vše ok. Zdravím a přeji vše nej...

+5/0
13.7.2012 7:59

Vlasta Hurtová

Paní Chvílová

píše, že je její přítel 4 týdny pracovně pryč, 1 týden pak doma. To jen pro upřesnění. Sama bych to takto nechtěla, musí to být velmi, ale velmi náročné, zvlášť, jestli nemá poblíž někoho z širší rodiny. Miminku je to zatím celkem jedno, ale časem se může i dítěti po tátovi hodně stýskat, v dlouhodobém horizontu se pak může stát, že se neutvoří dobrá vazba  a bude otce vnímat jako pouhého návštěvníka. Prostě je tu spousta možných rizik, to neříkám, abych paní Chvílovou otrávila, nebo ze závisti nebo že bych chtěla poučovat. Jen tím chci říct, že velmi pochybuji sama o sobě, že bych takto náročnou situaci ustála, snad krátkodobě... Nevím, nedovedu si takové odloučení ani představit. Manžel byl kdysi asi 3 týdny ve špitále, kluci byli malí, bylo to "na palici"... Ale věřím, že láska hory přenáší, tak bych si moc přála, aby vše dobře dopadlo, také zdravím a připojuju se k přání všeho nej V

+4/−1
13.7.2012 8:21

IfčaX

Re: Paní Chvílová

No, mít doma babu, co se po třech týdnech hroutí s toho, jak je na palici sama zvládnout děti, to musí být taky radost... Ale když vyšetříte čas, který věnujete kafrání do života jiným rodinám a dáte ho té vlastní, uvidíte, že budete zvládat daleko líp.

+8/0
13.7.2012 8:33

Vlasta Hurtová

No hroutit

jsem se přímo nehroutila, zvládli jsme to organizačně celkem dobře... Na "palici" bylo hlavně to, že se nám všem stýskalo. Mně, mužovi i dětem, protože to nebyl místní špitál, takže návštěvy jen o víkendech... A to se na mě ještě dívali jako na blázna, proč tam tahám děcka... Já bych nerada někomu "kafrala" do života, to opravdu ne... Mimochodem, tento váš příspěvek s bonusovou radou k vyšetření času - není čiště náhodou tím, co sama nazýváte  "kafráním"? Já pro vás radu žádnou nemám, přeju pěkný víkend ;-)

+1/−1
13.7.2012 8:57

IfčaX

Re: No hroutit

To víte, že to je kafrání. Ale protože mé tři děti jsou už dospělé a já nelkám nad tím, jak je jejich zvládání na palici, můžu si ten luxus kafrání dovolit. ;-)

+7/0
13.7.2012 9:23

Vlasta Hurtová

Já nelkám

nad nezvládáním, pokud umíte dobře číst... mluvím o citové stránce, o stýskání se při odloučení... Těžko tušit, jestli vám to něco vůbec říká? Bylo vám někdy smutno? Po manželovi, po dětech?... Jinak jsem myslela, že odsuzujete "kafrání" někomu do života z principu jako takové. Jenže vy jen kádrujete, kdo si "kafrání" smí dovolit a kdo NE! Opravdu luxusní... Rv

+2/−1
13.7.2012 10:27

IfčaX

Re: Já nelkám

Ale kdo by kádroval, prosím vás... Jen prostě říkám, že když má ženská problémy, co si počít, když nemá chlapa za zadkem, tak je v jejím zájmu trochu přehodnotit svůj denní režim - a zrovna čas strávený na internetu je tím prvním, kde jde docela dobře a hodně ubrat...

Nojo, já vím, teď už najednou zvládáte a přece šlo jen o stýskání.... A teď  si představte tu hrůzu, že mnohé děti si dokáží kus prázdnin užít s kamarády na táborech. Když teda nemají maminku, co je z tak úděsného odloučení na palici. .

+7/0
13.7.2012 10:36

astrudina

Re: Já nelkám

;-D;-D

+3/−1
13.7.2012 11:23

Vlasta Hurtová

No právě,

co vy víte o tom, kde jsou právě mé děti....? Vy kádrovačko mého volného času...

+1/−1
13.7.2012 11:28

astrudina

Re: No právě,

Suchaři a pedanti (prostě umanutci) nemívají smysl pro humor, že?;-)

+7/0
13.7.2012 11:33

IfčaX

Re: No právě,

O tom, kde jsou právě vaše děti nevím nic. Ale vím, jak se tu hroutíte z představy, že si lidi dnes a denně nevisí na krku, jak vykládáte, že byste "takhle nechtěla žít", jak jste vysazená na smutnění a stýskání a že jste z vícedenního odloučení na palici. ;-) Nic než to, co tu o sobě opakovaně vykládáte sama.

+7/0
13.7.2012 11:37

polárnice

Re: Paní Chvílová

Vlahu, spousta různých rizik je v životě pořád. Rizika všech možných druhů, na nás číhají za každým rohem. Nemůžete žít z toho, že bude jednou dítě otce vnímat jako návštěvníka. Taky je tady riziko, že tatínek bude sice každý den doma ale bude chodit opilý, aj. Teď to téhle rodince vyhovuje a kdoví, třeba jednou bude táta pracovat poblíž domova, ale to už je jejich věc. Nechápu, jak mohl paní Petru někdo - kdo asi, že ? - tak neomaleně kritizovat. Fuj, fuj:-/

+7/0
13.7.2012 9:10

Vlasta Hurtová

Chápu,

možnost kritizovat někoho, hodnotit jeho soukromí, upozorňovat na různá rizika... to mají asi jen jistí, přímo k tomu předurčení  lidé... Ti ostatní pak mají pouze právo mlčet, hlavně nekritizovat a už vůbec ne neomaleně!

+1/−1
13.7.2012 11:35

astrudina

Re: Chápu,

no rozhodně je podivné, když někdo, kdo má plné ruce práce se svým porozvodovým životem, píše paní, která je evidentně spokojená, že je ...to či ono... ani to tu nechci opakovat, blé... :-(

a ani se jí nedokáže omluvit. To je nízké!

+6/0
13.7.2012 11:38

Vlasta Hurtová

Zase

jakým právem chcete rozhodovat o tom, kdo a co kdo smí či nesmí psát... rozvedení nesmí psát spokojeným... TO JE PODIVNÉ!... mají vůbec rozvedení právo myslet... nebo dýchat... nebo existovat...? nebo se mají raději zahrabat někam hluboko a raději vůbec nevylézat? To vy zase jen nízce kádrujete a manipulujete! Ale nikdo nemá právo vám říkat, abyste to nědělala, je to vaše volba...

+1/−1
13.7.2012 11:53

IfčaX

Re: Zase

Ale samozřejmě že smíte. Prskejte si na koho chcete - ale pak nevřeštěte, že vám to někdo vrátí.

+8/0
13.7.2012 11:54

astrudina

Re: Zase

rozhodně ti rozvedení, kteří mají plné ruce práce se svým zbabraným životem a s tím, jak život packají svým dětem, nemají žádný puvoár hodnotit životy těch, kteří jsou spokojení a nerozvedení! A když to udělají, tak musí počítat s odezvou!

Když napíše pan C. jako poslední argument po všech nechutných výpadech na paní CHvílovou, že "spokojené dítě není zdravé", tak není co dodat. Závist není argument.

+4/0
13.7.2012 12:02

Vlasta Hurtová

Tak vidím,

že na skladě máte: zbabraný či zpackaný život, nechutné výpady, závist... Ještě nějaké negativní emoce? Nebo tomu chcete říkat argumenty, co zde z vás proudí? No to snad ne? Vy mluvíte o odezvě, já říkám raději "nesuď, abys nebyl souzen" Proto nehodnotím kvality ničího života ani to, co si kdo smí či nesmí dovolit...

+1/−1
13.7.2012 12:15

polárnice

Re: Tak vidím,

ale pokud mají ještě mnohem horší slova na skladě střídavkáři, vehementně s nimi souhlasíte. Proudí z nich nenávist k ženám - odkýváte,odsuzují druhé a sami nechtějí být souzeni - přitákáváte. Tak co vlastně Vlasto hodnotíte a co vlastně chcete ?

+5/0
13.7.2012 12:23

Vlasta Hurtová

S kým konkrétně

ze střídavkářů jste v kontaktu? Ano, určitá averze k ženám se tam na sřídavce občas v diskusích objeví, pak proti tomu protestuji...  Ale neberu si to osobně, je to jen "ventil", i ženy si potřebují občas mezi sebou zanadávat na chlapy... Ale soudit podle toho, že všichni "střídavkáři" nenávidí ženy, jestli navíc ani žádného neznáte??? Vždyť by museli nenávidět i mne, nebo ne? Co chcete vy? Proč mi zde podsouváte věci, které nejsou pravdivé...

+1/−1
13.7.2012 12:33

polárnice

Re: S kým konkrétně

Říkáte, že nikoho nesoudíte, tak nesuďte ani mou osobu. Vy víte, kolik znám střídavkářů? Stačí ta hrstka co bloguje, stačí se podívat na stránky Střídavky a i nezaujatý má jasno, ale to víte i vy. Možná by jste se divila, které střídavkáře znám osobně - tak nesuďte druhé, když nechcete aby to dělali oni vám.

+5/0
13.7.2012 12:40

polárnice

Re: S kým konkrétně

A možná bych se divila i já, s kým si to vlastně píšu, že?;-D;-D

+6/−1
13.7.2012 12:44

Vlasta Hurtová

No já se právě

ptám a divím, protože jen na základě těch stránek takto vyhraněné negativní názory mít podle mě nemůžete... Já jsem zprvu znala také pouze ty stránky, právě tam jsem našla výzvu k založení blogu a tak jsem zde.... Pokud máte špatnou osobní zkušenost, je to už jiný šálek kávy, jenže pak byste ji zase neměla vztahovat na všechny plošně... mohla byste tím ublížit mnoha příjemným a sympatickým lidem... Neberte to, že vás soudím, nebo se vám pletu někam... Jen prostě "přemýšlím nahlas" ;-)

+1/−1
13.7.2012 12:51

astrudina

Re: No já se právě

ještě jste, Vlahu, opomněla ty roztomilé dětské ručičky - to je vaše výrazivo, ne? Vy jste přece "naivní", teĎ zase "přemýšlíte nahlas" - bylo by to dojemné, kdyby to byla pravda. Uf!;-(Rv

+6/−1
13.7.2012 13:06

polárnice

Re: No já se právě

Viděla jste video s p.Fialem ? - to je teda ten pravý šálek. Nic podobného jsem nezažila , nemám osobní zkušenost tohoto ražení - naštěstí . Bohužel ale udávání, tahání po soudech, focení při předávání dítěte rodičem od šílených střídavkářů, dělání naschválů, pomlouvání svých ex na blozích, navádění dětí, drsné rady ostatním tatínkům aby na NĚ vyzráli, ....nemusím mít osobní zkušenosti, abych se k věci stavěla po svém. Promiňte, jen jsem si tak přemýšlela. Ani to k tomuto článku nepatří.

+6/−1
13.7.2012 13:25

Vlasta Hurtová

A co vaše oblíbená "druhá strana"

vy si myslíte, že ženské nedokážou být stejně "zlé" jako chlapi? 1) Udávání - falešná obvinění z domácího násilí a zneužívání... jak na běžícím páse 2) Tahání po soudech - předně samotné návrhy na rozvod, žádosti o zvýšení výživného, předběžná opatření, vyrovnání společného majeteku, změnu péče, zákaz styku s otcem... vše si podávají ženy s naprostou samozřejmostí, místo aby se snažily domluvit 3) Focení a nahrávání - dokonce strčí kameru dítěti, bez ohledu na probíhající konflikt, na intimitu natáčeného dítěte, dokonce taková videa i veřejně sdílejí atd. 4) Naschvály - maření kontaktu s dítětem, nekomunikace, nepřipravení dítěte na předání, neposkytnutí dokladů, léků, informací o zdravotním stavu, o prospěchu.... 5) Pomluvy, navádění, drsné rady - nejen všemožně na netu, ale na každém rohu, jen aby na ně vyzrály!!! Nejsou jedni nijak lepší než druzí a naopak... Já jen říkám PROBUĎTE SE, vaše dítě vás potřebuje OBA, tak pro to něco dělejte... Hledejte způsoby jak a mějte dobrou vůli!

+1/−1
13.7.2012 14:42

astrudina

Re: A co vaše oblíbená

Strážní věž? Probuďte se?;-D

+3/−1
13.7.2012 15:07

astrudina

Re: A co vaše oblíbená

.. a výše píšete..."...Vy muvíte o odezvě, já říkám raději "nesuď, abys nebyl souzen""...

CO kdybyste dokázal/a být názorově konzistentní alespoň půl dne?

+3/−1
13.7.2012 15:11

Vlasta Hurtová

Hop

na špek ;-D že?

+1/−1
13.7.2012 15:19

astrudina

Re: Hop

vy jste nějak mimo, ne?8-o

+3/−1
13.7.2012 18:04

polárnice

Re: A co vaše oblíbená

Já si nic takového nemyslím. Ale tady pláčou a naříkají jen střídaví chlapi. Nepíší zde ublížené a pomstychtivé matky, tak proč bych na ně měla reagovat? A vy Vlasto, proč tedy když víte, že to dělají obě strany, tak obhajujete jenom muže a na maminách vidíte především to špatné. Jo, jo, já vím, na závěr napomenete obě pohlaví , ať se snaží....

+5/−1
13.7.2012 20:30

Vlasta Hurtová

To je moc dobře,

že si to nemyslíte, opravdu... Máme konečně na něco společný náhled. No a teď bych se zase mohla zeptat já vás, proč když toto víte, stavíte se pouze na stranu žen... Ale na tu otázku si můžete odpovědětet jen vy sama, nechci vás nutit. Můj důvod je jednoduchý, jsou to %, konkrétně těch 90%, kdy jsou děti svěřovány do péče matek. Z toho mi vyplývá, že něco není dobře. Kde je rovnováha, kde je rovnoprávnost? Dítě přece potřebuje OBA rodiče, jenže v u těch 90% matek vídají děti otce jen 1x za 14 dní... Je pro mě naprosto nepředstavitelné, že bych jako rodič měla fungovat jen takto o sudých nebo lichých víkendech! A tak podle "zlatého pravidla" co je nepřijatelné pro mě, nepřeju ani druhým... Kdyby se 90% matek nemohlo starat o své děti, budu se zase zastávat jich...

0/0
13.7.2012 21:11

astrudina

Re: To je moc dobře,

ono těch 90 % mužů nechce ani střídavku, ani větší podíl péče. Zase si je tak neidealizujte.

+4/−1
13.7.2012 21:16

Vlasta Hurtová

Na tom

nic ideálního není, takže není co idealizovat... Můj názor je ten, že to je další mýtus... Pokud by šance získat střídavou péči byla alespoň 50:50, to by pak ta % vypadala trochu jinak... Ale vše je jen otázkou času, myslím.

0/0
13.7.2012 21:26

astrudina

Re: Na tom

doufejme, že ne.

+1/−1
13.7.2012 22:08

polárnice

Re: To je moc dobře,

Nevím, proč si odpovídáte za mě, když jsem vám odpověděla sama? A to tak, že sem chodí plakat a pomlouvat jenom střídavkoví chlapi, tak nemám důvod se zabývat matkami. Když sem budou psát matky takové bludy jako střídávkáři, budu reagovat na ně.

+6/−1
13.7.2012 22:38

Vlasta Hurtová

To není

o vracení či oplácení - nic takového... Jen se podívejte např. na svůj slovník ... Dovolila bych si já použít takové výrazy? Že někdo prská a vřeští? Je to spíš věc útoků a manipulací a přiměřené obrany... já opavdu nemám potřebu vyjadřovat se o někom v tom smyslu, že prská nebo vřeští, to je pod úroveň...

+1/−1
13.7.2012 12:08

IfčaX

Re: To není

Tak kdybych použila vulgarismy, tak bych to vaše pohoršení nad úrovní chápala.

Jaké je dostatečně vysokoúrovňový slovní ekvivalent pro označení činností jako je prskání a vřeštění?

+4/0
13.7.2012 12:22

astrudina

Re: To není

"rozumný a věcný komentář"....;-D;-D

Nechme toho, Vlahu si zase hraje na naivku (co jste tím myslela, proč to říkáte,co tím myslíte), to nikam nevede, to je prostá hra se slovíčky.

+4/−1
13.7.2012 13:11

chvilos

Pan Cihář Genius

Pane Cihláři, bravo, tohle se vám opravdu povedlo. Překroutit pravdu v lež a ještě takovou, to jsem dlouho nezažila.

A to jsem si až do dnešního večera o vás myslela, že umíte číst a rozumnět obsahu. No nic, tak tedy pro vás a doufám, že Vás tím naštvu: miluji svého přítele, miluji svou dceru, chci pracovat a ráda pracuju, pracuji z domova večer, když dcera spí. A to že mám přítele pryč? Je pro mne pořád schůdnější mít ho čtyři týdny pryč a týden doma, než aby chodil v šest ráno do práce tady a vracel se domů v osm večer šest dní v týdnu. A ano, cítím se jako zdravá heterosexuální žena. A ne, já bych s vámi taky nebyla.

Petra Chvílová

+8/0
12.7.2012 22:33

p_c

Re: Pan Cihář Genius

je to vače věc, jak ho máte doma, mě se nemusíte obhajovat. Já bych to tak prostě nechtěl. A v těch ostatních věcech jste zbytečně podrážděná a vztahovačná..

+1/−1
13.7.2012 0:38

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.